Maaş Kartı Yenileme Nasıl Yapılır?

0

Maaş kartı yenileme işlemi nasıl yapılır? Çalışanlar uzun süredir maaşları bankalardan maaş kartı ile alıyorlar. Dolayısı ile çalışanlar için maaş kartı ya da banka kartları çok büyük önem taşıyor. Ama kartlar zamanla kullandıkça yıpranıp manyetiği bozulabiliyor, kırılıyor ya da kaybolabiliyor.

Böyle bir durumda maaş kartınızı yenileme ihtiyacı duyabilirsiniz. Dolayısı ile çalışanlar için maaş kartı yenileme nasıl yapılır konusu büyük önem taşıyor. İster kamuda olun ister özel sektörde olun, maaşlı çalıştığınız takdirde maaş kartları sizin olmazsa olmazınız olacaktır. Bu nedenle maaş kartı yenileme, isteme ya da talep etme konusunda bilgi sahibi olmak ve bu süreci iyi yönetmeniz gerekecektir.

Maaş Kartı Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Maaş kartınız kaybolması durumunda hesabınızı güvence altına adına almak adına bankanızı arayarak hemen kartınızı kullanımını iptal ettirmeniz gerekir. Eğer bankanız maaş kartı yenileme için internet bankacılığına onay vermişse banka kartı yenileme işlemlerinizi buradan devam ettirebilirsiniz. Ayrıca ilgili bankanızın çağrı merkezinden de yeni kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Müşteri temsilcinizi onayınızı üzerinize yeni kartınızı bulunduğunuz adrese gönderecektir. Baka kartı yenileme işlemlerinizi bankanızı şubelerinden de yapabilirsiniz.

Maaş Kartı Yenileme Süresi Ne Kadar

Yeni maaş kartınızı kaç gün içerisinde adresinize ulaşacağı konusunda net bir bilgi vermek imkansızdır. Süreç bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Fakat tahmini bir süreç yürütmek gerekirse 10 ile 20 gün arasında değişmektedir. Maaş kartı yenileme başvurunuzu hangi kanal üzerinde yaparsanız yapın, başvurunuz yapıp onaylandıktan sonra bankanız size SMS olarak bilgilendirme yapacaktır. Aynı zamanda kart kurye ile teslim edileceği için yetkili kurye size mesajla teslim süresi ile ilgili bilgi verecektir. Fakat maaş kartlarınız kredi kartlarına göre gönderim süreleri daha kısa olduğu söyleniyor.

Maaş Kartı Yenileme Ücreti Nedir?

Çalıştığınız iş yeri banka ile olduğu için banka, maaş kartı yenileme için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bankanın verdiği avantaj yalnız bununla sınırlı değildir. Aynı zamanda çalıştığınız firmanın anlaşması kapsamında hesap açma ücreti ya da kart aidat ücreti ödemekten de muaf tutulursunuz. Ayrıca maaş kartınıza özel olarak harcamalarınızda bonus puanda kazanma fırsatınız vardır.

Soru Sor & Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.