Erken Kredi Kapatma Nasıl Yapılır?

0

Şubeye gitmeden erken kredi kapatma nasıl yapılır bu soru kredisi erken kapatmak isteyenler için tüketici açısından çok önemlidir. Kredi günümüzde acil nakit para ihtiyacı olan tüketicini imdadına yetişir. Yalnızca nakit ihtiyacını karşılamanın yanı sıra online opsiyon seçenekleri sunması sayesinde tüketicilere ev araba ya da iş kurarken ihtiyaç duyulan nakit ihtiyacında bankaların şubelerine gitmeden kredi başvurusu yapmaya yardımcı oluyor.

Öte yandan şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabilirken kredi kapatma işleminde şubeye gitmeden nasıl yapıldığını ya da böyle bir olanağın mevcut olup olmadığı merak ediliyor. Her ne kadar kredi başvurusunda bankaların onay vermesi durumunda nakit ihtiyacını çabuk bir şekilde karşılayabiliyor olsanız da bankalar bu kredilere faiz uyguladıklarından dolayı ödeyeceğinizi miktar aldığınızdan çok fazla olacaktır. Böyle durumda tüketici borcunu erken kapatmak isterse krediye uygulana faiz oranlarını ödememiş olurlar.

Şubeye Gitmeden Kredi Kapatma

Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapılabilir. Ama mevcut kredi borcunuzu şubeye gitmeden kapatmanız şu anda mümkün değildir. Günümüzde her ne kadar internet bankacılığını kullanımı yaygınlaşmış ve gelişmiş olsa da kredi borcunu internet bankacılığı üzerinden kapatabilme şansınız yoktur. Çünkü şubeye giderek kredi kapatmak başvurusu yapmanız gerekir. İnternet bankacılığı üzerinden sadece vadesi gelmiş borçlarınızı ödemesini yapabilirsiniz.

Kredi Borcu Erken Kapatılabilir mi?

Özellikle kontu kredisini erken kapatmak isteyenler erken kapatma cezası ödemek zorundadırlar. Çünkü kredi sözleşmesinde bulunan orana göre erken kapatma cezası kredi borcunun üzerine eklenir. Öte yandan krediyi erken kapatma indirim olacağı için erken kapatma cezanın pek bir olumsuz yanı yoktur. Ayrıca krediyi erken kapatanların kredi notu da yükselecektir. İleri dönemlerde tekrar kredi çekmek istediğinizde başvurunuzun daha çabuk onay almasına etki edecektir. Fakat şubeye gitmeden kredi kapatma işlemi yapamazsınız. Bunu yerine bankanızın internet bankacılığına girerek krediyi erken kapatma hesaplaması yapabilirsiniz.

Kredi Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Krediyi erkek kapatabilmek için kredi tutarı kadar nakit paranızın olması gerekir. Yeteri nakit paranın olması durumunda bankanın şubesine giderek kredi kapatma başvurusu yapmanız gerekir. Ayrıca krediyi erken kapatmanız durumda geriye kalan borca faiz uygulamazlar. Ama bankalar dosya masrafı ve vergiden kesinlikle feragat etmezler. Kredi borcun erken kapatmak isteyenler için krediyi aldıkları tarihten kısa bir zaman içinde yapması onlara avantaj sağlayacaktır.

Soru Sor & Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.